Umiejętności w CVPodobnie jak inne informacje zawarte w życiorysie zawodowym, także dane dotyczące posiadanych przez aplikującego umiejętności powinny być prawdziwe. Należy zatem umieszczać informacje, które będzie można samemu udowodnić podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub dołączając do dokumentacji aplikacyjnej odpowiednie certyfikaty.

[wp_ad_camp_2]

Poszukujący pracy z pewnością chciałby pochwalić się wszystkimi posiadanymi kwalifikacjami i umiejętnościami, aby wzbudzić podziw i zainteresowanie rekrutującego. Jednak potencjalny pracodawca będzie zwracał uwagę wyłącznie na te, które w pozytywny sposób będą wpływać na jakość wykonywanej przez aplikującego pracy.

Wszystkie informacje zamieszczane w życiorysie zawodowym powinny być rzetelne i godne z prawdą. Nawet jeśli małe kłamstewko uatrakcyjni postać aplikującego, to jednak nie warto mijać się z prawdą. Każde oszustwo prędzej czy później wyjdzie na jaw, a wstyd i konsekwencje związane z dekonspiracją mogą mieć negatywny wpływ na dalszą karierę w branży.

Warto zatem umieszczać w życiorysie zawodowym informacje dotyczące umiejętności, którymi aplikujący faktycznie dysponuje. Powinny one być także sprecyzowane. Szczególnie jeśli chodzi o umiejętności związane z posługiwaniem się językami obcymi, czy dotyczące obsługi komputera.

W dzisiejszych czasach wpis: znajomość języka angielskiego – dobra, czy znajomość Office – bardzo dobra, jest zdecydowanie niewystarczający. W przypadku języków obcych należy podać stopień znajomości języka zarówno w mowie, jak i w piśmie. Natomiast jeśli chodzi o obsługę komputera, trzeba określić poziom znajomości oraz wymienić obsługiwane programy.